Hakkımızda


     

          Bilişim Garaj Akademisi, Gazi Üniversitesi Teknopark’ta kurulu bulunan İnova Akademi Bilişim Eğitim Hiz. San.Tic. A.Ş.’nin bir online hizmetidir. 2012 yılında bir grup akademisyen tarafından hizmete açılan Bilişim Garaj Akademisi, 2017 yılı itibariyle 100.000’e ulaşan öğrenci sayısıyla 16 yaş altı nesillere yönelik “bilişimle üretim” eğitimleri veren ülkemizin en büyük, dünyanın sayılı online eğitim platformlarından birisidir.


          Hizmete girdiği günden bu yana her sene öğrenci sayısını 4-5 kat artırarak büyüyen Bilişim Garajı, tüm dünyada hızla değişen ‘okul’, ‘öğrenme’, ‘eğitim’, ‘bilgi’, ‘beceri’, ‘ölçme-değerlendirme’ kavramlarının yeniden tanımlanmasına yönelik ar-ge çalışmalarına yüksek bütçe, enerji ve zaman ayırmaktadır. Eğitim bilimleri, eğitim teknolojileri, mekatronik mühendisliği, matematik, fen bilimleri alanlarında uzman ekibiyle, 16 yaş altı nesillerin kuramsal değil, disiplinler arası uygulamalı bilgi ve beceri kazanması Bilişim Garaj Akademisi’nin en öncelikli ve önemli hedefidir.


          Bilişim Garaj Akademisi olarak, K-12 seviyesindeki eğitim kurumlarına bugün kıvılcımlar halinde kendini göstermeye başlayan ‘yeni okulculuk’ konusunda rehberlik edecek bir ekosistem sunacak ar-ge çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyor, buradan elde ettiğimiz know-how’ı ürünleştirerek öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine sunuyoruz. Uluslararası eğitim kurumlarının ve yatırımcıların da dikkatini çekerek ilerleyen çalışmalarımızın, önümüzdeki 10 yıl içerisinde iş hayatına ve sosyal yaşama atılacak olan çocuklarımıza ihtiyaç duyacakları ‘evrensel becerileri’ kazandıracağına yönelik inancımız çok yüksektir.


                                            Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR

                                             İnova Akademi A.Ş.

                                        Yönetim Kurulu Başkanı

Yükleniyor