Nedir


NEDİR

Bilişim Garaj Akademisi, 5-16 yaş arası çocuklarımıza ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama’, ‘web tasarımı’ ve ‘girişimcilik’ alanlarında bilgi ve beceri kazandıran bir online eğitim platformudur.


Bilisimgarajakademisi.com online platformuna kendi kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapan öğrenci ve öğretmen, 10.000’i aşkın multimedya sayfadan oluşan 30 farklı derse erişebilir. Kodlama, üç boyutlu tasarım, akıllı cihaz tasarımı/kodlama, web tasarımı, girişimcilik alanlarındaki dersler kendi içlerinde giriş, orta ve ileri seviye olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, bir eğitim kurumu en az 4 yıl boyunca öğrencilerine bilişimle üretim bilgi ve becerisi ile bu bilgi ve becerilerini matematik ve fen bilimleri dersleri ağırlıklı olmak üzere diğer tüm disiplinlerle harmanlama şansını sunabilmektedir.


Öğretmen Eğitimi ve STEM

Bilisimgarajakademisi.com online platformunu öğrencilerinin kullanımına açan kurumların bilişim öğretmenlerine 3 günlük yüz yüze eğitim verilmektedir. Böylece bilişim öğretmenleri, online platformunun temel bileşeni Öğrenme Yönetim Sistemi’ni (LMS) ve multimedya içerikleri tanımış ve sistemin okulda nasıl kullanılacağını öğrenmiş olmaktadır. Bilişim öğretmeni olmayan okullar, bilişim alanına yatkın ve meraklı diğer branş öğretmenleri arasından seçtikleri bir kişiyi benzer şekilde eğitimlere gönderebilmektedir.


Bilişim öğretmenlerinin yanında, özellikle son 2 yıldır okulların diğer branş öğretmenlerinin de 2 günlük E-STEM eğitimleriyle, bilişim derslerinde kodlama, üç boyutlu tasarım ve akıllı cihaz tasarımıyla ‘bilişimle üretim’ becerisi kazanan öğrencileriyle beraber ne tür projeler üretebilecekleri yönünde farkındalıklarını yükseltiyoruz.


Okulların anasınıfı ve 1. sınıf öğretmenlerine verdiğimiz 1 günlük eğitimlerle de, bu yaş grubu öğrencileri için özel geliştirdiğimiz ‘yarı kodlama’, ‘elektronik tasarım’ ve ‘üç boyutlu tasarım’ online içeriklerimizi eğitimlerinde nasıl kullanacakları yönünde bilgilendiriyoruz.

Yükleniyor